Hlavní navigace

Hongkongský operátor CSL vybral společnost Nokia jako dodavatele sítě 3G

[Tisková zpráva]

Sdílet

Hongkongský operátor CSL vybral společnost Nokia jako dodavatele sítě 3G

Smlouva se týká dodávek zařízení a profesionálních slu­žeb

25. září 2001 --- Společnosti CSL a Nokia podepsaly smlouvu o dodávce sítě 3G pro CSL. Kromě kompletní síťové infrastruktury zajistí Nokia také projektové řízení implementace sítě.

Projektové řízení bude zahrnovat návrh, instalaci, zajištění a integraci všech zařízení plus komplexní balík údržbových služeb. Do tohoto balíku služeb patří Nokia Online Services, Help Desk, údržba softwaru a hardwaru, technická podpora, podpora v naléhavých případech, a Operator Competence Development, což je služba zajišťující udržení konkurenceschop­nosti sítě po jejím spuštění.

Tato smlouva rozšiřuje spolupráci obou společností, která začala v roce 1991, kdy se Nokia stala prvním dodavatelem sítě GSM pro CSL. Nokia dodala společnosti CSL zařízení síťového jádra, vybavení rádiového přístupu i technologii GPRS, která v současné době slouží zhruba miliónu účastníků sítě GSM. Nokia zůstane i nadále klíčovým technologickým partnerem se vstupem CSL na trh 3G.

„Těší nás, že jsme se prozatím úspěšně ucházeli o licenci na provozování sítě 3G v Hong Kongu,“ říká Mr. Hubert Ng, generální ředitel CSL. „Přechod na 3G je pro CSL přirozeným pokrokem, který nám umožní vyhovět rostoucí poptávce po datově náročných mobilních službách. Rozhodli jsme se pro důvěryhodného partnera, se kterým spolupracujeme již delší dobu, abychom si zajistili pokračující úspěch našeho mobilního podnikání i v budoucnosti.“

„Hong Kong byl vždycky 'prezentačním` trhem v oblasti telekomunikací, neboť jeho uživatelská veřejnost patří k nejpokročilejším a nejnáročnějším,“ říká Jouko Päivinen, vicepresident Nokia Networks pro zákaznické operace. „Z tohoto důvodu má pro nás dlouhodobá spolupráce s CSL klíčový význam. Nokia je velice potěšena, že tato spolupráce pokračuje, a že hrajeme významnou roli v plánech CSL pro 3G.“

O společnosti CSL

CSL je průkopník mobilních komunikací v Hong Kongu. Diky spojení technické a inženýrské odbornosti s výbornou znalostí trhu mobilních komunikací převádí špičkové technologie do zákaznicky orientovaných řešení, která splňují požadavky různých tržních segmentů.

Společnost je v Hong Kongu uznávána jako první firma, která používá jasnou strategii segmentace trhu. Své služby totiž nabízí prostřednictvím tří mobilních značek: 1010, One2Free a „1+1“ Communications. Kvalita, inovace a hodnota jsou závazky, které tyto tři značky poskytují zákazníkům. Společnost spustila své mobilní služby počátkem roku 1983 a dnes provozuje dvoupásmovou GSM síť a TDMA mobilní síť světové úrovně. CSL také nabízí komplexní předplacené služby a mezinárodní roaming s nejširším pokrytím ve více než 170 světových destinacích.

Společnost v květnu 2000 jako první světový operátor spustila službu HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) a v listopadu 2000 spustila první komerční službu GPRS (General Packet Radio Service) v Hong Kongu.

CSL byla letos zvolena „Nejlepším asijským operátorem GSM“ ve čtenářské soutěži časopisu Telecom Asia, přičemž za poslední čtyři roky vyhrála toto ocenění již třikrát.

O společnosti Nokia

Nokia je přední společností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpečným řešením se stala předním světovým výrobcem mobilních telefonů a předním světovým dodavatelem mobilních a pevných telekomunikačních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytváří společnost Nokia nové možnosti pro podniky a koncové uživatele. Akcie společnosti Nokia jsou kótovány na šesti největších světových burzách.

Další informace:

Communications Department, Nokia Networks
tel. +358 7180 38195
email nokia.networks@no­kia.com
www.nokia.com

Mmd
Hana Kučerová
tel. +420 2 24251555
fax +420 2 24254364
email kucerova@mmd.cz