Hlavní navigace

Horké zprávy z karlovarského festivalu přímo od pramene

[Tisková zpráva] Specializovaný program Filmžurnál bude od 2. do 10. července vysílat zejména na karlovarské frekvenci 102,6 FM Radiožurnál. Návštěvníci festivalu uvidí reportéry Radiožurnálu a jejich hosty přímo při práci díky prosklenému vysílacímu studiu, tradičně umístěnému v přízemí hotelu Thermal, ostatní zase díky web-kameře.

Sdílet

Karlovarská frekvence Radiožurnálu bude po dobu festivalu částečně odpojena pro podrobné zprávy z festivalového dění, ale i předpověď počasí, tipy na výlety apod. Pro ty, kteří se do Varů chystají jet autem, je pak připraveno pravidelné lokální dopravní zpravodajství. O nic však nepřijdou ani posluchači mimo karlovarský region. Program totiž tvoří také pořady vysílané o festivalu celoplošně, kromě aktuálního festivalového zpravodajství to jsou například pořady Host Radiožurnálu (po-pá v 10.05) nebo Nad věcí (po-pá ve 23.05).

Těžištěm vysílání jsou živé rozhovory s významnými českými i zahraničními tvůrci a filmovými hvězdami, reportáže z oficiálního festivalového dění i jeho zákulisí. Redaktoři představí všechny soutěžní filmy a festivalové sekce. Zpestřením budou i soutěže nebo ankety s diváky bezprostředně po zážitku v kině.

Jubilejně po desáté zprostředkuje atmosféru festivalu tým pod vedením Vladimíra Kroce. „Práce na Filmžurnálu je pro mě vždy něčím výjimečným, proto jsem rád, že se společně s kolegy můžeme i letos snažit zprostředkovat neopakovatelnou atmosféru festivalu těm, kteří se do Varů nedostanou a posloužit nejen jako užitečný průvodce pro ty, kteří se na festival chystají,“ řekl Vladimír Kroc.

Víc informací naleznete na radiozurnal.cz a na Facebooku na stránce Filmžurnálu, web-kameru pak na rozhlas.cz/fil­mzurnal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).