Hlavní navigace

Hospodářské výsledky obchodů Internet Mall za první pololetí 2005

[Tisková zpráva]

Sdílet

Hospodářské výsledky obchodů Internet Mall za první pololetí 2005.

PRAHA, 16. srpna – Společnost Internet Mall a.s., největší internetový obchodník v České republice, zveřejnila svůj hospodářský výsledek za první pololetí roku 2005. Současně oznámila své záměry pro druhou polovinu roku.

Tržby společnosti dosáhly za první pololetí 443 milionů Kč vč. DPH (372 milionů bez DPH), což meziročně představuje nárůst o 39,5%. Hrubý zisk podle EBITDA oproti loňskému období klesl přibližně o 40%, tedy na 4.24 milionu Kč. Podle Ondřeje Fryce, generálního ředitele Internet Mall, se plán pro letošní rok, co do obratových čísel, daří plnit. „Meziročně nižší ziskovost pak byla způsobena množstvím investic směrujících do našich nově vznikajících zahraničních poboček a také cenovou válkou, která probíhá v rámci trhu se spotřební elektronikou“, říká Ondřej Fryc. Společnost Internet Mall spustila během prvního pololetí 4 nové specializované obchody, zaměřené na cyklistické vybavení, hry, stavební materiál a dárkové zboží, otevřela také kamennou pobočku v Liberci.

Na podzim plánuje Internet Mall mohutnou zahraniční expanzi. „Prvním zahraničním trhem, na který hodláme vstoupit, je Slovensko“, upřesňuje plány Ondřej Fryc. „Termín pro otevření tamní pobočky byl stanoven na 5. září, zhruba o měsíc později by mělo následovat otevření pobočky v Maďarsku. „Ještě v letošním roce máme v úmyslu vstoupit také na polský trh“, dodává Fryc.

Také na domácím trhu chystá Internet Mall řadu novinek. Tou největší je přechod na novou technologii zajišťující běh jednotlivých internetových obchodů a s tím související změna jejich designu. Celá obměna by měla proběhnout do konce srpna a jejím cílem je další rozšíření možností, jež zákazníci při výběru zboží na internetu mají. Na začátku srpna pak společnost změnila poskytovatele logistických služeb, spojené s dodáním zboží tím získají novou kvalitu. „Naši zákazníci se pro tento rok rozhodně mají na co těšit“, uzavírá Ondřej Fryc.

Více informací o obchodech společnosti Internet Mall naleznete na stránkách:
http://www.ma­ll.cz

V případě zájmu o další doplňující informace nás neváhejte kontaktovat:

Tomáš Kovařík, marketing a PR Internet Mall, tomas.kovarik@ma­ll.cz, 724 616 706

O společnosti Internet Mall
Expertní internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, nabízející zákazníkům také odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Seznam všech obchodů najdete na www.mall.cz. V tuto chvíli obsahuje sortiment obchodů Internet Mall přes 200 000 položek různého zboží více než 800 značek.

Jeden z obchodů Internet Mall, bilezbozi.cz, je držitelem titulu Obchodník roku 2004 v kategorii internetových obchodů.

Za rok 2004 dosáhly auditované tržby Internet Mall 852 milionů korun (s DPH, 710 milionů korun bez DPH). Internet Mall provozuje sedm značkových prodejen (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice a Liberec). Ke konci července 2005 nakoupilo na Internet Mall již více než 250 tisíc zákazníků.

Více informací o společnosti Internet Mall získáte na adrese http://press.ma­ll.cz.