Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 1. června 2008

[Tisková zpráva] V neděli 1. června 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse o programových prioritách ČSSD na nejbližší období a strategických cílech, o situaci na české politické scéně, největších současných problémech, o reformě veřejných financí přípravě na krajské a senátní volby i o blížícím se termínu předsednictví EU, a to s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 1. června 2008 od 12.00 do 13.00 hodin. Pozvání do ní přijali ministr školství mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška (místopředseda Strany zelených pro zahraničí), poslanec Evropského parlamentu Jan Zahradil (ODS) a bývalý eurokomisař Pavel Telička a hovořit budou na tato témata: zásadní smlouvy, před jejichž podpisem stojíme – o umístění radaru a Lisabonská, nejednost ve vládní koalici i uvnitř Strany zelených a stav příprav na české předsednictví EU.

Hlavní hosté další části pořadu ministr školství mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška (místopředseda Strany zelených pro zahraničí), stínový ministr školství Jiří Havel (ČSSD), předseda Odborového svazu pracovníků ve školství František Dobšík a prorektor pro rozvoj Karlovy univerzity Stanislav Štech budou diskutovat o stávce pedagogů a požadavcích odborářů, platech nepedagogických pracovníků, o případných změnách v základním školství po krajských volbách. Rozprava se nevyhne ani situaci na středních školách a v učňovském školství, problematice grantů pro vysokoškolské studenty a hrozbě lékařských fakult v souvislosti se zdravotní reformou.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

V další části pořadu přijdou do studia stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (místopředseda strany ČSSD), poslanec PS PČR Vlastimil Tlustý (ODS) a náměstek ministra Peter Chrenko a povedou debatu o návrhu na snížení DPH či spotřební daně na pohonné hmoty, včetně vlivu na státní rozpočet a iniciativě na změnu daňové zátěže na pohonné hmoty v zemích EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).