Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 13. července

[Tisková zpráva] V neděli 13. 7. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce o podpisu smlouvy s USA o umístění radarového systému, o situaci ve Straně zelených, o výsledcích auditu majetkových poměrů J. Čunka a dalších aktuálních otázkách s M. Bursíkem, J. Pospíšilem, M. Benešovou, E. Janotou, M. Štěchem a T. Holubem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 13. července 2008 od 12.00 do 13.00 hodin. S místopředsedou vlády Martinem Bursíkem (předseda Strana zelených) bude Václav Moravec hovořit o podpisu smlouvy s USA o umístění radarového systému, o situaci v Straně zelených a svolání mimořádného sjezdu, o výsledcích auditu majetkových poměrů J. Čunka a o klimatické a energetické politice státu.

V další části pořadu přijdou do studia ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) a stínová ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ČSSD). Tématy jejich diskuse se stanou dosavadní bilance práce ministra spravedlnosti, příprava vládního návrhu na zavedení přímé volby prezidenta, změna volebního zákona, reforma soudnictví, návrh ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila na zajištění nezávislosti státních zástupců a stav českého vězeňství.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin. Hosté další části pořadu náměstek ministra financí Eduard Janota, předseda ČMKOS a senátor Milan Štěch (ČSSD) a ředitel sekce měnové a statistiky ČNB Tomáš Holub budou s moderátorem debatovat o přípravě rozpočtu na rok 2009 a jeho struktuře. Zaměří se také na strukturu daňového zatížení, makroekonomickou situaci ČR, vývoj inflace, vliv na mzdová vyjednávání a na uzavírání kolektivních smluv, dopady na rozpočet. Předmětem jejich debaty bude i vstup Slovenska do eurozóny.