Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 13. dubna 2008

[Tisková zpráva] V neděli 13. 4. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce proběhne mimo jiné diskuse o umístění amerického radaru v ČR, o sociální politice vlády a dalších aktuálních otázkách s Petrem Nečasem, Jiřím Dolejšem a dalšími hosty.

Sdílet

První část diskusního pořadu vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 13. dubna 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Do studia přijde místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (místopředseda ODS) a poslanec PS PČR Jiří Dolejš (místopředseda KSČM pro hospodářskou politiku). Prostřednictvím telemostu se k diskusi připojí poslankyně PS PČR Olga Zubová (předsedkyně Republikové rady Strany zelených) a viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Hovořit budou na téma jednání o umístění amerického radaru v ČR, sociálního dialogu a reformy veřejných financí, včetně jejího sociálního dopadu. Pozornost věnují také situaci ve vládní koalici, plnění koaliční smlouvy, mimořádnému zvýšení penzí a perspektivě důchodové reformy. Prodiskutují též společné úsilí vlády a ČNB proti posilování koruny, novelu zákona o zaměstnanosti a priority českého předsednictví EU.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté další části pořadu viceguvernér ČNB Mojmír Hampl, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl a ekonomický expert ČSSD Jan Mládek se vyjádří k vývoji posledních ekonomických ukazatelů domácích i zahraničních a jeho vlivu na naše hospodářství, zhodnotí společné opatření vlády a ČNB k omezení posilování koruny. Debata se dotkne také témat pokračování reforem, návrhy na snížení sociálního pojištění nebo daně z příjmu, zákon o zaměstnanosti, zákon o vypořádání majetkových vztahů mezi státem a církvemi a náboženskými společnostmi.