Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 15. června 2008

[Tisková zpráva] V neděli 15. června 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse o aktuální situaci v Poslanecké sněmovně a v justici, o vývoji ekonomiky, privatizaci Letiště, výstavbě Národní knihovny v Praze a dalších tématech mj. s Pavlem Bémem a Bohuslavem Sobotkou.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 15. června 2008 od 12.00 do 13.00 hodin. K hlavním hostům, pražskému primátorovi Pavlu Bémovi (1. místopředseda ODS) a stínovému ministrovi financí Bohuslavu Sobotkovi (1. místopředseda ČSSD) se prostřednictvím telemostu připojí ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic a generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák.

Diskutovat budou na tato témata: situace v Poslanecké sněmovně PČR, snaha vládní koalice o změnu složení a obsazení sněmovních výborů, mimořádná schůze sněmovny k situaci ve státním zastupitelství a celé justici. Hovořit se bude také o privatizaci Letiště Praha, politizaci výstavby Národní knihovny v Praze, kandidatuře na uspořádání olympijských her, krajských a senátních volbách a současných vrcholících přípravách na předsednictví EU. Debata se nevyhne ani sporům kolem majetkového vyrovnání státu s církvemi a výsledkům referenda v Irsku o Lisabonské smlouvě.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

V další části pořadu bude Václav Moravec debatovat s generálním ředitelem Burzy cenných papírů Praha Petrem Koblicem o současné ekonomické situaci a jejím vlivu na ceny cenných papírů, o prognóze vývoje v tomto oboru a o rozvoji pražské burzy ve vztahu ke středoevropskému regionu.

Hosté poslední části pořadu, obchodní ředitel ČEZ Alan Svoboda, viceprezident Hospodářské komory Pavel Bartoš a mluvčí společnosti Czech Coal (vlastník Mostecké uhelné) Radek Stavěl se budou věnovat tématům: dražby uhlí, rostoucí ceny surovin a energií a jejich dopady na podnikatele, občany a inflaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).