Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 16. března 2008

[Tisková zpráva] V neděli 16. března proběhne na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse o důchodové reformě, inflaci, veřejných financích, zrušení části Zákoníku práce, reformě zdravotnictví a dalších aktuálních tématech. Do studia přijde Martin Bursík, Vojtěch Filip a další hosté.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 16. 3. 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Pozvání přijal místopředseda vlády Martin Bursík (předseda Strany zelených) a místopředseda PS PČR Vojtěch Filip (předseda KSČM). Do debaty se prostřednictvím telemostu připojí i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Milan Štěch a náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr.

Hovořit budou o důchodové reformě, o neklesající inflaci i o druhé fázi reformy veřejných financí. Pozornost bude věnována také zrušení části Zákoníku práce Ústavním soudem, protestům a stávkové pohotovosti odborářů, perspektivě fungování vládní koalice. Dalšími tématy se stanou úpravy první části reformy zdravotnictví, poplatky a návrh druhé části, dále americká radarová základna v České republice, přípravy na summit NATO, poslední rozhodnutí Ústavního soudu, návrh na zrušení lustračního zákona.

Otázky Václava Moravce budou pokračovat na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Do studia přijdou náměstek ministra financí Ivan Fuksa (ODS) a hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil, aby spolu diskutovali o vývoji ekonomiky v kontextu současných makroekonomických ukazatelů, o inflačním očekávání, o mzdových požadavcích a také o rekordní ceně ropy a orientaci našeho průmyslu na dopravní prostředky. Debata se zaměří též na reakci exekutivy a ČNB, na vládní privatizační záměry i na phishing – útok na klienty České spořitelny.

Poté Václav Moravec uvítá ve studiu předsedu Agrární komory Jana Velebu. Ptát se jej bude na cíle Agrární komory v příštích letech v souvislosti s českým předsednictvím EU, na čerpání dotací a fondů EU, na růst cen potravin, na dovoz nekvalitního masa i na bilanci akce na podporu prodeje českých potravin.