Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 18. května 2008

[Tisková zpráva] V neděli 18. 5. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse o směřování KSČM po sjezdu, o zdravotní reformě, regulačních poplatcích, rozporech v koalici i o dalších aktuálních tématech, a to jak s novým předsedou KSČM, tak i s T. Julínkem, D. Rathem, S. Havlíčkem, L. Kročkem a dalšími hosty.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 18. května 2008 od 12.00 do 13.00 hodin. Václav Moravec bude hovořit s nově zvoleným předsedou KSČM o novém vedení strany i o jejím směřování po sjezdu.

Pozvání dále přijali ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) a jeho stínový protějšek David Rath (místopředseda poslaneckého klubu ČSSD). Prostřednictvím telemostu se do debaty zapojí také děkan 1. lékařské fakulty UK Tomáš Zima, prezident České lékárnické komory Stanislav Havlíček a výkonný ředitel České asociace farmaceutických firem Lumír Kroček. Vyjádří se k současnému stavu a predikaci vývoje zdravotní reformy, k hlasování v parlamentu a ke stížnosti u Ústavního soudu. Diskuse bude věnována také stavu po zavedení regulačních poplatků ve zdravotnictví, vlivu na distribuci léků a lékové politice. Dalšími tématy se stanou rozpory v koalici i uvnitř koaličních stran, opoziční návrhy, také převod zdravotních pojišťoven na akciové společnosti a fakultních nemocnic na univerzitní. Rozebírat se budou některé personální změny v resortu, odpuštění dluhů některým fakultním nemocnicím a aktuální politická situace.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin. V další části pořadu budou náměstek pražského primátora Rudolf Blažek (ODS) a poslanec PS PČR František Laudát (ODS) hovořit o řešení parkovacích zón v Praze a v dalších českých městech.