Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 18. prosince

[Tisková zpráva] V neděli 18. prosince na ČT1 a ČT24 v pořadu Otázky Václava Moravce s P. Nečasem o řešení krize eurozóny, postoji české vlády, budoucnosti Evropské unie a dalších tématech, s P. Dobešem a M. Špryňarem o vlivu úsporných opatření na resort dopravy, čerpání z evropských fondů dopravní infrastruktury a protestech autodopravců.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 18. prosince 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní host: předseda vlády a předseda strany Petr Nečas (ODS)

Hlavní témata: bilance roku 2011; rozpočet 2012, eventuální úpravy podle ekonomické situace; boj proti korupci; situace ve vládní koalici, rekonstrukce vlády; situace v ODS, situace v pražské organizaci; přímá volba prezidenta, eventuální kandidáti ODS; řešení krize eurozóny, postoj české vlády, pro a proti české účasti na finanční pomoci; budoucnost EU, místo ČR v Evropě, rozdílné pohledy stran vládní koalice; církevní restituce

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Hlavní hosté další části pořadu: ministr dopravy Pavel Dobeš (VV), generální tajemník ČESMAD Martin Špryňar

Host na telemostu: předseda Asociace krajů a 1. místopředseda strany Michal Hašek (ČSSD)

Hlavní témata: rozpočet 2012, vliv úsporných opatření na resort; čerpání evropských fondů dopravní infrastruktury; výstavba a údržba dálnic, situace na stávajících dálnicích a rozestavěných úsecích; spolupráce ministerstva a hejtmanů jednotlivých krajů; protesty autodopravců – slevy na mýtném; vliv cen pohonných hmot na podnikání v oboru; železniční doprava, vyjednávání s odbory; Český aeroholding, situace ČSA jako národního leteckého dopravce

Otázky Václava Moravce lze také sledovat v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vysílání zde mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).