Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 19. dubna

[Tisková zpráva] V neděli 19. 4. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Kalouskem, J. Paroubkem, J. Kuberou a V. Dlouhým o vládní krizi, zdravotnických poplatcích i dalších tématech, s V. Dlouhým, J. Mílem a zástupcem ČEZ o protikrizových opatřeních, s dalšími hosty o mýtném na našich silnicích…

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 19. dubna 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr financí v demisi Miroslav Kalousek (KDU-ČSL), Jiří Paroubek (předseda ČSSD).

Další hosté: senátor a předseda Ústavně-právního výboru Jaroslav Kubera (ODS), člen NERV Vladimír Dlouhý.

Témata debaty: současná politická situace, řešení vládní krize, složení „úřednické vlády“, zákon o zkrácení volebního období, příprava voleb do sněmovny, dokončení českého předsednictví EU, vliv vládní krize, obraz ČR, protikrizová opatření ekonomická i sociální, šrotovné na automobily, další šrotovné – bílé atd., ratifikace Lisabonské smlouvy, příprava státního rozpočtu na rok 2010, situace v placení zdravotnických poplatků, právní nejistota, působení sněmovních vyšetřovacích komisí, situace v justici, odvolání nejvyšší státní zástupkyně

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté a témata další části
Hosté: člen NERV a bývalý ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl, zástupce ČEZ.

Témata debaty: protikrizová opatření na vládní, opoziční i podnikové úrovni, různé formy šrotovného.

Další hosté a témata
Hosté: generální tajemník sdružení ČESMAD Bohemia Martin Špryňar, pozváni byli zástupci ministerstva dopravy a ministerstva životního prostředí.

Témata debaty: spor autodopravců a vlády o výši mýtného, výběr mýtného v době ekonomické krize, summit ministrů dopravy EU.

Záznam celého pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin. Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.