Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 2. březa 2008

[Tisková zpráva] V neděli 2. 3. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse především o výsledcích návštěvy předsedy vlády v USA a Kanadě a o zdravotnictví.

Sdílet

Hlavní host první části pořadu předseda vlády Mirek Topolánek (předseda ODS) bude s Václavem Moravcem v souvislosti se svou návštěvou USA a Kanady diskutovat o nejdůležitějších bodech jednání na téma dohody o umístění americké radarové stanice na českém území, o česko-americkém memorandu o zrušení víz pro české občany a o perspektivě transatlantické spolupráce. Pozornost bude také věnována eventuálnímu hlasování o nedůvěře vládě, vyznamenání J. Mašína a celonárodní diskusi o třetím protikomunistickém odboji

Hosté další části pořadu ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS), místopředsedkyně poslaneckého klubu Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), poslankyně a odborná mluvčí strany pro zdravotnictví Soňa Marková (KSČM) spolu s hostem na telemostu rektorem Univerzity Karlovy v Praze Václavem Hamplem budou debatovat na tato témata: návrh na zrušení některých regulačních poplatků ve zdravotnictví, druhá fáze reformy zdravotnictví a sedm vládních návrhů zákonů. Moderátora bude zajímat i názor koaličních a opozičních stran, především převod zdravotních pojišťoven na akciové společnosti a návrh zákona o převodu univerzitních nemocnic na akciové společnosti a reakce univerzit a akademické obce na něj.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin. Host poslední části pořadu místopředseda Nejvyššího soudu ČR Pavel Kučera bude diskutovat o situaci na Nejvyšším soudu ČR, o dvou kárných řízeních, která se týkají vysokých představitelů Nejvyššího soudu ČR a o nezávislosti justice v ČR.