Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 20. července

[Tisková zpráva] V neděli 20. 7. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce o výsledku auditu financí Jiřího Čunka, Lisabonské smlouvě, americkém radaru v Brdech, ale i o letních olympijských hrách v Číně a dalších aktuálních otázkách s K. Schwarzenbergem, P. Sobotkou, L. Zaorálkem, M. Jiráskem a M. Horáčkem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 20. července 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

S hlavními hosty, ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem, předsedou Senátu ČR Přemyslem Sobotkou (ODS) a místopředsedou poslanecké sněmovny Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), bude Václav Moravec hovořit o výsledcích auditu financí Jiřího Čunka, pokračování ratifikace Lisabonské smlouvy a schvalování dohody o americkém radaru v Brdech ve sněmovně. Diskuse se nevyhne ani neshodám v koalici a přípravám na české předsednictví EU.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté další části pořadu, předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek a podnikatel, hudebník Michal Horáček, budou debatovat o přípravách ČR na olympijské hry a o účasti premiéra Topolánka na nich. Tématem budou také poměry v Čínské lidové republice včetně problematiky lidských práv a v souvislosti s tím i možná dilemata sportovců a případné projevy nesouhlasu.