Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 20. dubna 2008

[Tisková zpráva] V neděli 20. 4. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce proběhne diskuse o výsledcích sjezdu KDU-ČSL, reformě justice, krádežích v Památníku Terezín i o dalších aktuálních tématech, a to s J. Čunkem, M. Šnajdrem, J. Pospíšilem, M. Benešovou a dalšími hosty.

Sdílet

První část diskusního pořadu vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 20. dubna 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavním hostem Václava Moravce se stane místopředseda vlády Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL), do debaty se zapojí prostřednictvím telemostu. Pozvání do studia přijal první náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr. Hovořit se bude o výsledcích sjezdu KDU-ČSL, o reformě zdravotnictví a otázky moderátora budou směřovat také k názoru KDU-ČSL na tuto reformu.

V další části pořadu proti sobě usednou ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) a jeho stínový protějšek, bývalá státní zástupkyně Marie Benešová (ČSSD). Rozeberou reformu justice, stav vězeňství a alternativní tresty.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin. Slovo posléze dostane místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová. Prostřednictvím telemostu vyjádří svůj názor na politizaci Ústavního soudu.

Následně budou hosty první náměstek ministra kultury František Mikeš, ředitel Památníku Terezín Jan Munk a plk. Jan Noga, ředitel odboru obecné kriminality Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia. Pozastaví se nad krádežemi náhrobních desek v Památníku Terezín, nad možnými bezpečnostními opatřeními i nad zapojením policie při ostraze památníku.