Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 21. září 2008

[Tisková zpráva] V neděli 21. 9. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce o současné situaci ODS i uvnitř koalice, o letošní volební kampani, světové finanční krizi a jejím dopadu na českou ekonomiku, ale i o romské otázce a Národní knihovně s Pavlem Bémem, Jiřím Čunkem, Jiřím Paroubkem, později o příčinách, následcích a možných řešeních finanční situace také s Jiřím Rusnokem, Petrem Koblicem a Jiřím Kunertem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 21. září 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní host první části pořadu, pražský primátor Pavel Bém (první místopředseda ODS), povede s Václavem Moravcem diskusi o současné situaci uvnitř strany i koalice, přípravě na volby do krajů a senátu, o volebním kongresu a dalších aktuálních tématech.

Hlavní hosté druhé části pořadu – místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL) a poslanec Parlamentu PS ČR Jiří Paroubek (předseda ČSSD) prodebatují vedle současné politické situace i např. tato další témata: hlasování o nedůvěře vládě, současná světová finanční krize a její dopady na českou ekonomiku a vliv na rozpočet na rok 2009, podpis smlouvy SOFA a další osud umístění amerického radaru v ČR. Řeč přijde i na předvolební kampaň před krajskými a senátními volbami, včetně vlivu výsledku voleb na celostátní politiku, na práci na zákonu o vyrovnání státu s církvemi, návrhy na řešení romské problematiky, odvolání ředitele Národní knihovny a stavbu její nové budovy.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Do studia dále přijdou prezident Asociace penzijních fondů Jiří Rusnok, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic a prezident České bankovní asociace Jiří Kunert, aby hovořili o příčinách krize (pokud jde o krizi) světových finančních trhů a o možných řešeních této situace, o rizicích z ní vyplývajících pro drobné investory a střadatele a také o jejím vlivu na české hospodářství, rozpočet, na penzijní reformu a eventuální prodej pražské burzy.