Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 22. června 2008

[Tisková zpráva] V neděli 22. 6. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse o výsledcích bruselského summitu EU, postoji ČR k ratifikaci Lisabonské smlouvy, novelizaci zákona o pozemních komunikacích, dostavbách dálnic, privatizaci Letiště Praha a ČSA i dalších tématech, a to s A. Vondrou, J. Hamáčkem, J. Přibáněm, A. Řebíčkem, M. Urbanem, M. Červíčkem a dalšími hosty.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 22. června 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Václav Moravec uvítá místopředsedu vlády pro evropské záležitosti Alexandra Vondru (ODS), poslance PS PČR a předsedu zahraničního výboru Jana Hamáčka (ČSSD) a právního teoretika Jiřího Přibáně. Debatovat s nimi bude o výsledcích bruselského summitu EU, postoji České republiky k ratifikaci Lisabonské smlouvy, prioritách české zahraniční politiky a českém předsednictví EU.

V další části pořadu přijdou do studia ministr dopravy Aleš Řebíček (ODS) a stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (místopředseda ČSSD). Pozvání přijali také ředitel Ředitelství služby dopravní policie Martin Červíček, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík a generální tajemník Česmad Bohemia Martin Špryňar. Tématy jejich diskuse se stane novelizace zákona o pozemních komunikacích, akce čisté silnice a bezpečnost na silnicích o prázdninách. Hovořit budou také o dopravní infrastruktuře, dostavbách dálnic a situaci na D1. Pozornost bude věnována i rostoucí ceně ropy, blokádám silnic a zákazu provozu kamionů o víkendech. Rozebírat se bude státní fond dopravní infrastruktury, privatizace Letiště Praha a ČSA i další aktuální témata.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).