Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 23. listopadu

[Tisková zpráva] V neděli 23. 11. na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin Otázky Václava Moravce o vyjednávání a uzavření krajských koalic, o situaci v ODS a ve vládní koalici před kongresem ODS, o ratifikaci Lisabonské smlouvy, o stanovení termínu přijetí eura, o světové finanční krizi a vlivu na naši ekonomiku a dalších aktuálních otázkách s P. Bémem, J. Paroubkem, E. Wagnerovou, J. Švejnarem, M. Římanem a M. Singerem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 23. listopadu 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté první části pořadu, pražský primátor Pavel Bém (1. místopředseda ODS), poslanec PS PČR Jiří Paroubek (předseda ČSSD), budou spolu s místopředsedkyní Ústavního soudu ČR Eliškou Wagnerovou a ekonomem Janem Švejnarem, kteří se připojí do vysílání v živém vstupu, diskutovat o vyjednávání a uzavření krajských koalic, nové krajské reprezentaci a hejtmanech. Debatu povedou o situaci v ODS a ve vládní koalici před kongresem ODS. Hovořit budou také o postoji opozice a variantách vývoje politické situace po kongresu ODS i o eventualitě předčasných voleb. Jejich diskuse se zaměří na vyjednávání o „politickém klidu zbraní" v době českého předsednictví EU i na ratifikaci Lisabonské smlouvy a na eventuality vývoje po rozhodnutí Ústavního soudu. Tématem rozhovoru bude též stanovení termínu přijetí eura, smlouvy o radaru, světová finanční krize, hospodářská recese a vliv na naši ekonomiku.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Poté budou ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS), ekonom Jan Švejnar a viceguvernér České národní banky Miroslav Singer s Václavem Moravcem diskutovat o světové finanční krizi, hospodářské recesi a vlivu na naši ekonomiku i o možnosti reakce ČNB a státu. Jejich debata se nevyhne nejnovějším případům zavírání průmyslových podniků. Diskuse proběhne o osudu vládních reforem, o termínu zavedení eura a o prioritách českého předsednictví EU – ekonomika (finanční krize), energetika (energetická bezpečnost, změna klimatu), Evropa a svět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).