Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 24. května

[Tisková zpráva] V neděli 24. 5. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s E. Janotou, B. Sobotkou, M. Kalouskem, Z. Tůmou, J. Hanákem a J. Ungermanem o ekonomických opatřeních prozatímní vlády a dalších tématech, s M. Kalouskem o KDU ČSL před sjezdem a s D. Petraeusem o česko-americké vojenské spolupráci.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 24. května 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr financí Eduard Janota, jeho stínový protějšek a předseda rozpočtového výboru Sněmovny Bohuslav Sobotka (místopředseda ČSSD), bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (KDU ČSL), guvernér ČNB Zdeněk Tůma.

Hosté na telemostu: 1. viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, makroekonomický poradce Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Ungerman.

Témata debaty: ekonomická opatření prozatímní vlády, spolupráce s ČNB, predikce inflace a dalších ekonomických ukazatelů, situace českých poboček světových bank, programové prohlášení prozatímní vlády, úpravy rozpočtu 2009, příprava rozpočtu 2010, dopady na jednotlivé resorty a skupiny lidí, eventuální zmrazení mezd státních zaměstnanců a důchodů, nebo valorizace?, některé privatizace státního majetku, „superzakázka“ na likvidaci ekologických škod, odklad zavedení eura.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Host a témata další části
Host: Miroslav Kalousek (KDU ČSL)

Témata debaty: KDU ČSL před sjezdem, situace na české politické scéně, blížící se mimořádné volby do PS PČR, vznik nové strany

Další host a témata
Host: generál, vrchní velitel amerických sil na Blízkém východě a ve Střední Asii (USCENTCOM) David Petraeus.

Témata debaty: vojenská a politická situace v Iráku, česko-americká vojenská spolupráce, její perspektivy, americký protiraketový systém, priority americké armády ve světě, situace v Afghánistánu.

Záznam celého pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).