Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 24. února 2008

[Tisková zpráva] V neděli 24. 2. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce proběhne diskuse o domácí politické situaci s Danou Kuchtovou, Jiřím Čunkem a Zdeňkem Škromachem.

Sdílet

První část diskusního pořadu vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 24. února 2008 od 12.00 do 13.00 hodin. Pozvání Václava Moravce přijali předseda KDU-ČSL Jiří Čunek, místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach a prostřednictvím telemostu se do debaty zapojí také 1. místopředsedkyně Strany zelených Dana Kuchtová.

Hovořit se bude o vztazích ve vládní koalici i uvnitř politických stran. Pozornost bude věnována také iniciativě ke změně ústavy na přímou volbu prezidenta, návratu Jiřího Čunka do vlády a postoji partnerů ve vládní koalici a opozici. Hodnotit se bude první rok fungování koaliční vlády a první týdny, kdy vstoupila v platnost reforma veřejných financí, řeč přijde i na přípravy další fáze. Otázky moderátora budou směřovat rovněž k dopadům prvních kroků reformy zdravotnictví i k eventuálním změnám a ke koaličnímu jednání. Mluvit se bude v neposlední řadě i o blížících se krajských a senátních volbách, o majetkovém vyrovnání s církvemi a o dalších tématech.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin. V další části pořadu přijde do studia viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer a analytik Patria Finance David Marek, aby rozebrali hospodářský vývoj ČR, vliv rostoucích cen ropy a surovin – například železné rudy, americkou hypoteční krizi, posilování české měny i inflaci a další aktuální ekonomické otázky.

Dalším hostem se stane vedoucí styčného úřadu českého ministerstva zahraničí v Kosovu Janina Hřebíčková. Ta pohovoří o situaci v Kosovu po vyhlášení nezávislosti, o vztazích země se Srbskem, o postavení kosovských Srbů i o postoji ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).