Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 25. listopadu 2007

[Tisková zpráva] Otázky Václava Moravce v neděli 25. 11. 2007 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin uvítají Pavla Béma. Ten pohovoří mj. o závěrech sobotního kongresu ODS. Hlavními hosty druhé části pořadu se stanou Martin Říman a Milan Urban, aby debatovali o energetické situaci v ČR a o dalších aktuálních tématech.

Sdílet

Do první části diskusního pořadu vysílaného na ČT1 a ČT24 v neděli 25. listopadu od 12.00 hodin přijde 1. místopředseda ODS a pražský primátor Pavel Bém. S moderátorem Václavem Moravcem bude hovořit o závěrech sobotního kongresu ODS, o volbě prezidenta republiky, a také o vztazích jeho strany s vládními koaličními partnery. Dále bude diskutovat o prosazování další fáze reforem a o ratifikaci smlouvy EU.

Pozvání do studia dále přijali ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS) a stínový ministr, poslanec PSP ČR Milan Urban (ČSSD). Společně s hosty na telemostu – předsedou Energetického regulačního úřadu Josefem Fiřtem a zvláštním velvyslancem pro energetickou bezpečnost při ministerstvu zahraničí Václavem Bartuškou – povedou debatu o cenách energií, o energetické politice státu a o energetické bezpečnosti. Probírat budou také výstavbu nových elektráren, zvláště preference plynových, uhelný či jaderných. Rozprava se bude věnovat také uhelným těžebním limitům, eventuální privatizaci ČEZu a využití výnosu z prodeje společnosti, kupříkladu na důchodovou reformu. Pozornost diskutujících bude dále zaměřena na vstup do eurozóny, investiční politiku vlády, čerpání fondů EU, návrh na úpravu kompetencí tajných služeb a další aktuální politická témata.

Debata z první hodiny bude pokračovat mezi 13. a 14. hodinou na zpravodajském kanálu ČT24.

V této části pořadu moderátor uvítá i místopředsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslava Zavadila, viceguvernéra České národní banky Luďka Niedermayera a makroekonomického analytika ČSOB Tomáše Sedláčka. Klást jim bude otázky k posilování koruny a jeho dopadům na ekonomiku. Ptát se bude i na tlak na zvyšování mezd, na predikaci inflace na příští rok, na kolektivní vyjednávání odborů a zaměstnavatelů, na zavádění další fáze reforem a na jejich vliv na ekonomiku země a postavení ekonomických subjektů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).