Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 27. dubna 2008

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílané v neděli 27. dubna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hodin, budou ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) a poslanec PS PČR a stínový ministr financí Bohuslav Sobotka (místopředseda ČSSD).

Sdílet

Prostřednictvím telemostu se k nim připojí náměstek ministra zdravotnictví Pavel Hroboň. Hovořit budou o reformě zdravotnictví, přeměně pojišťoven na akciové společnosti, návrzích na daňovou reformu, snížení daní či pojistného, zjednodušení výběru, o eventuálním obnovení progresivního zdanění a zrušení superhrubé mzdy. Prodiskutují též chystanou a plánovanou privatizaci, likvidaci ekologických škod, arbitráže vedené proti státu, současný stav sporu s Nomurou a ČSOB o IPB. Pozornost bude věnována také situaci uvnitř vládní koalice a politických stran, tajným kontům v zahraničí, využití údajů zaslaných z Německa a rozpočetu na rok 2009.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté další části pořadu, europoslanec Vladimír Remek (KSČM), vládní zmocněnec pro projekt Galileo Karel Dobeš a proděkan Dopravní fakulty ČVUT Miroslav Svítek budou debatovat o schváleném projektu Galileo, jeho realizaci, české kandidatuře na umístění sídla projektu do Prahy a o výhodách při navigaci, včetně srovnání s dosud fungujícími systémy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).