Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 27. ledna 2008

[Tisková zpráva] Hlavní hosté první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílané v neděli 27. ledna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hodin, předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka (ODS) a předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček (ČSSD) budou diskutovat o proceduře volby prezidenta republiky, některých sporných momentech výkladu ústavy, o slyšení kandidátů v Senátu a v Poslanecké sněmovně.

Sdílet

Hlavními hosty druhé části pořadu se stanou ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a stínový ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Debatovat budou o americkém radaru v ČR, postoji ČR k situaci v Kosovu a na Balkáně a v neposlední řadě o českém předsednictví EU. Otázky moderátora budou směřovat rovněž k ratifikaci nové smlouvy EU a aktuální politické situaci. Diskuse se povede také o prezidentské volbě, afghánské misi a možném vlivu politické a ekonomické situace USA na Českou republiku.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté další části pořadu náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek (KDU-ČSL), předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková a předseda Asociace rodičů České republiky Jan Roub budou debatovat o sporech kolem Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí a koncepčních a organizačních změnách.