Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 28. listopadu

[Tisková zpráva] V neděli 28. 11. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Štěchem o Senátu, přímé volbě prezidenta a situaci v ČSSD, s V. Bártou, M. Haškem, M. Špryňarem, K. Feixem a L. Tržilem o výstavbě dálnic a rychlostních silnic, konkurenci na železnici, elektronickém mýtném a dalších dopravních tématech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 28. listopadu 2010 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní host: nový předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD)

Témata: změna politické mapy ČR, vliv na fungování Senátu v příštím období; spolupráce s dolní komorou PČR; úvahy o změně systému voleb do některých orgánů – např. mediální rady; přímá volba prezidenta, dopad na význam a úlohu Senátu; aktuální politické dění, situace v ČSSD před sjezdem

Pokračování první části pořadu
Hlavní hosté: ministr dopravy Vít Bárta (místopředseda VV), předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD). Další hosté: generální tajemník ČESMAD Martin Špryňar, generální ředitel Kapsch ČR Karel Feix, ředitel Dopravní policie Leoš Tržil.

Témata: omezení výstavby dálnic a rychlostních komunikací, dopad na regionální infrastrukturu; vliv na plynulost dopravy a nehodovost; větší konkurence na železnici, budoucnost regionálních železničních spojů; elektronické mýtné; precedenční výrok soudu o silničním pirátovi na základě usvědčujících záběrů kamer; osud novely zákona o osobě blízké atd.; plánované rušení billboardů u dálnic a rychlostních komunikací; vývoj dopravní nehodovosti za poslední období; vztah státu a krajů; vliv komunálních voleb a komunálních koalic na celostátní politiku; vnitrostranic­ké otázky

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v druhé části Otázek Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).