Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 28. září 2008

[Tisková zpráva] V neděli 28. 9. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce o rozpočtu na příští rok, o daních a čerpání prostředků z evropských fondů, zavedení eura a o dalších aktuálních otázkách s Miroslavem Kalouskem, Bohuslavem Sobotkou, Alenou Vondrovou a Jindřichem Šnejdrlem. V druhé části pořadu s Jeronýmem Tejcem a Martinem Bartákem o údajné aktivitě ruských bezpečnostních služeb v ČR.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 28. září 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté, ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) a stínový ministr financí Bohuslav Sobotka (první místopředseda ČSSD), spolu s dalšími hosty, předsedkyní Odborového svazu zaměstnanců ve státní správě Alenou Vondrovou a viceprezidentem Agrární komory ČR Jindřichem Šnejdrlem, povedou s Václavem Moravcem diskusi na tato témata: rozpočet 2009, tlaky a rozpory v této souvislosti různých „postižených skupin“ (např. zemědělci, státní zaměstnanci), spory o daňové zatížení v příštím roce, snižování daní nebo sociálního pojištění, vliv světové finanční krize na české hospodářství a možnosti státních protiopatření. Hovořit se bude také o případném omezování výdajů v příštím roce, o požadavcích krajů na změny v rozpočtovém určení daní a o možnostech dalších daňových změn. Debata se nevyhne ani čerpání prostředků z evropských fondů a termínu zavedení eura.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Do studia dále přijdou poslanec PS PČR a předseda Stálé sněmovní komise pro kontrolu BIS Jeroným Tejc (ČSSD) a náměstek ministryně obrany Martin Barták, aby hovořili o údajném zvýšení aktivity ruských bezpečnostních služeb na území ČR.