Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 29. června 2008

[Tisková zpráva] V neděli 29. 6. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse o reformě policie, změně volebního zákona, blížících se volbách, ME ve fotbalu, národním mužstvu, vývoji cen elektřiny i o dalších aktuálních tématech, a to s I. Langerem, V. Filipem, L. Kryštofem, V. Kotroušem, T. Lebedou, P. Mokrým, I. Haškem a M. Pecinou.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají kanály ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 29. června 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Václav Moravec uvítá ministra vnitra Ivana Langera (místopředseda ODS) a místopředsedu PS PČR Vojtěcha Filipa (předseda KSČM). Dalšími hosty se stanou předseda Bezpečnostní komise Svazu měst a obcí a starosta Uherského Brodu Ladislav Kryštof (ČSSD), ředitel Městské policie hlavního města Prahy Vladimír Kotrouš a politolog ze Sociologického ústavu AV ČR Tomáš Lebeda. Debatovat budou o reformě policie, o změně pravomocí republikové policie, obecních a městských policistů. Tématem se stane také Inspekce MV, přítomnost policistů u nehod, na fotbalových utkáních, protiteroristická opatření a další. Diskuse bude dále věnována eventuální změně volebního zákona, fungování výboru pro bezpečnost PS PČR a celé sněmovny, blížícím se krajským a senátním volbám z hlediska organizačního i politického a rovněž aktuální politické situaci uvnitř politických stran a vztahům mezi nimi.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

V další části pořadu přijdou do studia předseda Českomoravského fotbalového svazu Pavel Mokrý a fotbalový internacionál, trenér Ivan Hašek. Zhodnotí výkon národního mužstva na ME i celé ME, pozastaví se nad hledáním trenéra národního mužstva i nad působením předchozího trenérského týmu. Diskuse se zaměří na kvalitu hráčského kádru, situaci ve vrcholných orgánech ČMFS i v celém fotbalovém hnutí.

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina posléze pohovoří o zrušení pokuty nadnárodním strojírenským skupinám, o aukci na prodej hnědého uhlí i o vývoji cen elektřiny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).