Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 3. července

[Tisková zpráva] V neděli 3. 7. 2011 na ČT1 a ČT24 v pořadu Otázky Václava Moravce živě z Karlových Varů s A. Vondrou a L. Zaorálkem o konci vládní krize, dodatku ke koaliční smlouvě, Řecku a krizi eurozóny i dalších tématech, s J. Besserem, L. Zaorálkem, J. Andruškem, P. Hanušem, P. Strnadem, J. Vozárovou, M. Stillmanem, L. Claussovou a M. Mejstříkem o podmínkách pro filmaře, sporech o reklamu na obrazovce ČT a financování českých filmů z výnosů reklamy v komerčních televizích, s J. Besserem a J. Bartoškou o MFF Karlovy Vary a digitalizaci českých filmů.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 3. července 2011 od 12:00 do 13:00 hodin – tentokrát živě z Karlových Varů, dějiště 46. Mezinárodního filmového festivalu.

První část pořadu
Hosté: ministr obrany a místopředseda strany Alexandr Vondra (ODS), místopředseda PS PČR a místopředseda strany Lubomír Zaorálek (ČSSD)

Hlavní témata: konec vládní krize?; dodatek ke koaliční smlouvě, personální změny ve vládě; vládní reformy, postoj opozice, možnost jejich rušení při změně vlády, sociální dopady; příprava rozpočtu 2012, škrty v resortu obrany; Řecko a krize eurozóny, postoj ČR; koncepce zahraniční politiky; zahraniční mise české armády

Pokračování první části pořadu
Hosté: ministr kultury Jiří Besser (nestraník za T0P09), místopředseda PS PČR a místopředseda strany Lubomír Zaorálek (ČSSD), generální ředitel TV Nova Jan Andruško, vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš, producent a předseda Asociace producentů v audiovizi Pavel Strnad, generální ředitelka a předsedkyně představenstva TV Barrandov Janka Vozárová, zakladatel české produkční společnosti Stillking Film Matthew Stillman, vedoucí České filmové komise Ludmila Claussová, ekonom a ředitel Institutu ekonomických studií FSV UK Michal Mejstřík

Hlavní témata: podmínky pro filmaře v ČR, zákon o kinematografii, investiční pobídky pro filmaře; spory o reklamu na obrazovce ČT, měnící se mediální a audiovizuální trh, financování českých filmů z výnosů z reklamy v komerčních televizích

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v druhé části Otázek Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Pokračování druhé části pořadu
Hlavní hosté: ministr kultury Jiří Besser (nestraník za T0P09), prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška

Hlavní témata: MFF Karlovy Vary; digitalizace českých filmů

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.