Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 3. ledna 2010

[Tisková zpráva] V neděli 3. 1. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Topolánkem a J. Paroubkem o novoročním projevu prezidenta republiky, rozpočtu na r. 2010, o nadcházejících volbách, plánech dvou nejsilnějších politických stran v této souvislosti a o dalších aktuálních otázkách. Ve druhé části s L. Tržilem o dopravní sïtuaci v ČR, dopravních nehodách, o chování řidičů, dopravní policii apod.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 3. ledna 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: Mirek Topolánek (ODS), předseda strany; Jiří Paroubek (ČSSD), předseda strany

Témata debaty: Reakce na novoroční projev prezidenta republiky; rozpočtový deficit v roce 2009 a 2010, postupné snižování dle konvergenčního programu v dalších letech, přijetí eura; nástin programového prohlášení vlády, pokud strana vyhraje volby; daňová politika, velké státní zakázky, dostavba Temelína; volby a volební kampaň, financování, politická kultura, vztah občanů k politice; situace na české politické scéně i uvnitř politických stran; možné soudní spory o vybírání sociálního pojištění; spolupráce s Fischerovou vládou; orientace české zahraniční politiky; dodatek k lisabonské smlouvě; zahraniční vojenské mise

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Host další části pořadu: Leoš Tržil, Dopravní policie ČR, ředitel

Témata debaty: bilance dopravních nehod v roce 2009; fungování dopravní policie v roce 2010; prevence a postihy alkoholu za volantem; chování řidičů na našich silnicích; novely zákona – varianty trestů za dopravní přestupky; krácení rozpočtu ministerstva vnitra – vliv na dopravní policii, početní stavy a nábor dopravních policistů; snižování rychlosti na pražských tepnách kvůli hluku

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin. Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).