Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 31. 8. 2008

[Tisková zpráva] V neděli 31. 8. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce diskuse o výročí 21. srpna 1968, událostech v Gruzii – postoji české a evropské politické reprezentace a dalších tématech, a to s V. Havlem, P. Rychetským, K. Kratinou, J. Řezníkem a V. Ježkem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 31. srpna 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Václav Moravec přivítá ve studiu bývalého prezidenta ČR Václava Havla a prostřednictvím telemostu se do rozpravy zapojí předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Hovořit budou o výročí 21. srpna 1968 a událostech v Gruzii – postoji české a evropské politické reprezentace. Debata se bude zabývat smlouvou s USA o umístění protiraketového radaru a ratifikací Lisabonské smlouvy. Pozornost bude věnována přechodu na euro na Slovensku a v ČR, změně volebního zákona a dalším aktuálním společenským a politickým tématům.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Dalšími diskutujícími se stanou generální ředitel České pošty Karel Kratina a místopředseda podnikového koordinačního výboru zaměstnanců České pošty Jan Řezník. Debatovat budou o udělování poštovních licencí od příštího roku a eventuální konkurenci na trhu, o reformě České pošty a eventuální privatizaci, o propouštění zaměstnanců a zavírání poboček.

Host další části pořadu generální ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek bude s moderátorem hovořit o právní analýze ministerstva kultury k zadání soutěže na výstavbu Národní knihovny. Tématem jejich diskuse bude také hrozící arbitráž a další kroky ministerstva kultury a Národní knihovny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).