Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 5. října

[Tisková zpráva] V neděli 5. 10. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce o vrcholící předvolební kampani před krajskými a senátními volbami, rostoucím výskytu TBC u některých skupin obyvatelstva, o současné situace v Policii ČR a o dalších aktuálních otázkách s A. Vondrou, V. Filipem, V. Pickem, M. Vítem, V. Husákem, P. Nykodýmovou a O. Martinů.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 5. října 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté, místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS) a místopředseda PS PČR Vojtěch Filip (předseda KSČM), spolu s náčelníkem generálního štábu Armády ČR Vlastimilem Pickem povedou s Václavem Moravcem diskusi na tato témata: vrcholící předvolební kampaň před krajskými a senátními volbami, situace uvnitř obou politických stran i na celé politické scéně – schvalování smluv o radaru, lisabonská smlouva, rozpočet na rok 2009. Debata se zaměří samozřejmě i na světovou finanční krizi a její eventuální dopady na ČR, na zprávy BIS a vojenské rozvědky o aktivizaci zpravodajských služeb na území ČR a nevyhne se ani přípravě na předsednictví EU a rozšíření mise v Afghánistánu.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Do studia dále přijdou hlavní hygienik ČR Michael Vít, ředitel Cizinecké policie Vladislav Husák, primářka Plicního střediska Říčany a členka výboru České pneumologické a ftizeologické společnosti Pavla Nykodýmová a budou debatovat o rostoucím výskytu TBC u některých skupin obyvatelstva a preventivních opatřeních.

S policejním prezidentem Oldřichem Martinů bude poté moderátor hovořit o současné situaci v Policii ČR, včetně personální situace a o protestech odborářů. Bude se zajímat také o přípravu bezpečnostních opatření pro předsednictví EU, odvolání a jmenování nového šéfa pražských policistů, o úniky informací a stavu některých kontroverzních spisů (např. Krakatice), tématem bude i novela silničního zákona a prevence a údajné zvýšení aktivity ruských bezpečnostních služeb na území ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).