Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 7. září 2008

[Tisková zpráva] V neděli 7. 9. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce o situaci v Gruzii s gruzínským prezidentem M. Saakašvilim, ale i o výsledcích sjezdu Strany zelených s M. Bursíkem, J. Moravou a O. Zubovou, o politické kultuře a ekonomickém vývoji státu s P. Kuželem, J. Zavadilem a P. Řežábkem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 7. září 2008 od 12.00 do 13.00 hodin. Hlavním hostem první části pořadu bude prezident Gruzie Michail Saakašvili. S Václavem Moravcem bude diskutovat na tato témata: současná situace v Gruzii, vztahy s Ruskem po přerušení diplomatických styků, návštěva amerického viceprezidenta Richarda Cheneyeho, jednání o vstupu do NATO a česko-gruzínské vztahy.

Dále do studia přijde místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík (Strana zelených). Zhodnotí výsledky víkendového sjezdu strany a personální obsazení jejího vedení. Řeč bude i o vlivu této situace na další fungování vládní koalice.

Pozvání přijali také poslanec PS PČR Jan Morava (ODS) a poslankyně PS PČR Olga Zubová (Strana zelených). Budou debatovat o údajném shromažďování kompromitujících materiálů na politiky a o politické kultuře. Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté další části pořadu – prezident Hospodářské komory Petr Kužel, místopředseda ČMKOS Jaroslav Zavadil a vrchní ředitel České národní banky Pavel Řežábek – budou hovořit o současné ekonomické situaci státu a prognóze dalšího vývoje, o nastávajícím kolektivním vyjednávání o výši platů a mezd a v neposlední řadě o přípravě novely Zákoníku práce.