Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 8. března

[Tisková zpráva] V neděli 8. 3. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s R. Veseckou o situaci na státním zastupitelství, s V. Parkanovou, J. Solanou, M. Zemanem a V. Pickem zhodnocení desetiletí v NATO, s P. Chrenkem, B. Dandou a A. Šípkem o opatřeních vlády v souvislosti s ekonomickou recesí.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 8. března 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Host: nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká
Témata debaty: situace na státním zastupitelství, jednání s ministrem spravedlnosti, nezávislost státních zástupců, odvolávání některých státních zástupců.

Další hosté a témata
Host: místopředsedkyně vlády a ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL)
Hosté na telemostu: vysoký představitel EU pro zahraniční politiku a bývalý generální tajemník NATO Javier Solana, bývalý předseda vlády ČR Miloš Zeman a náčelník generálního štábu Vlastimil Picek.

Témata debaty: zhodnocení desetiletí v NATO, perspektiva NATO, kompatibilnost s jednotkami NATO, české vojenské mise a NATO, americký radar v ČR a NATO, vztahy s Ruskem, USA, Íránem, situace v bývalé Jugoslávii.

Rozprava z první hodiny a rozhovor s Renátou Veseckou bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Další hosté a témata
Hosté: náměstek ministra financí Peter Chrenko, předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků Bedřich Danda a ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek

Témata debaty: opatření vlády v souvislosti s ekonomickou recesí, odpočet DPH pro podnikatele při koupi automobilu, zrychlené odpisy, zrychlené vyplácení DPH, šrotovné?, situace na evropském automobilovém trhu a v našich automobilkách.

Záznam celého pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.