Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 9. března 2008

[Tisková zpráva] V neděli 9. 3. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce proběhne diskuse o situaci ve vládní koalici, o návratu J. Čunka do vlády, o reformě zdravotnictví i veřejných financí a o dalších aktuálních tématech s Ondřejem Liškou, Michalem Haškem a dalšími hosty.

Sdílet

První část diskusního pořadu vysílají stanice ČT1 a zpravodajská ČT24 v neděli 9. března 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Pozvání Václava Moravce přijali ministryně obrany Vlasta Parkanová (místopředsedkyně KDU-ČSL), ministr školství Ondřej Liška (místopředseda Strany zelených) i předseda poslaneckého klubu Michal Hašek (ČSSD). Hovořit se bude o současné situaci ve vládní koalici, o požadavku KDU-ČSL na návrat Jiřího Čunka do vlády, o premiérových podmínkách v této souvislosti i o reakci koaličních partnerů a opozice. Pozornost bude věnována také úpravám první části reformy zdravotnictví a návrhům druhé části (7 zákonů). Otázky moderátora budou směřovat rovněž k druhé fázi reformy veřejných financí, k reformě tajných služeb, k armádním zakázkám a k podílu České republiky na armádní i civilní části mise v Afghánistánu. Mluvit se bude v neposlední řadě i o americké radarové základně v České republice, o přípravách na summit NATO, o úpravách vízového režimu s USA, o koordinaci Evropské unie.

V další části pořadu proti sobě usednou ministr školství Ondřej Liška (místopředseda Strany zelených) a jeho stínový protějšek Jiří Havel (ČSSD). Prostřednictvím telemostu se do debaty zapojí předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství František Dobšík a předseda studentské komory Rady vysokých škol Vratislav Vozník. Rozeberou tato témata: konec „100 dní hájení“ ministra školství, koncepce českého školství, státní maturity, změny ve středním a vysokém školství, účast školských odborů na stávkové pohotovosti a protestních akcích proti reformě veřejných financí.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Slovo dále dostanou ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) a prezident Soudcovské unie Jaromír Jirsa. Pozastaví se nad situací v české justici, nad kárnými řízeními s nejvyššími představiteli Nejvyššího soudu ČR, nad aktuálními kárnými řízeními se soudci a proberou i nezávislost justice v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).