Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 9. prosince 2007

[Tisková zpráva] Otázky Václava Moravce v neděli 9. 12. 2007 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin věnují pozornost státnímu rozpočtu na rok 2008, dalšímu působení Jiřího Čunka ve vládě, volbě prezidenta ČR a dalším aktuálním tématům. Hlavními hosty se stanou Jiří Čunek a Jiří Paroubek.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a ČT24 v neděli 9. prosince od 12.00 hodin. Moderátor bude klást otázky hostům ve studiu – předsedovi KDU-ČSL Jiřímu Čunkovi i předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi – a prostřednictvím telemostu do diskuze uvítá také předsedkyni poslaneckého klubu Strany zelených Kateřinu Jacques. Hodnotit se bude roční působení koaliční vlády, státní rozpočet na rok 2008, reforma veřejných financí a její dopady na hospodaření státu a na občany. Debata se zaměří i na vztahy uvnitř koalice, na další působení Jiřího Čunka ve vládě, na čerpání fondů EU. Dalším tématem se stane umístění amerického radaru v ČR ve světle nových informací o iránském jaderném programu, volba prezidenta ČR a postoj obou stran ke kandidátům. V neposlední řadě se hosté zamyslí nad politickou kulturou, styky politiků s podnikatelskými kruhy a obrazem politiků v očích veřejnosti.

Debata z první hodiny bude pokračovat na zpravodajském kanálu ČT24, a to mezi 13. a 14. hodinou. Václav Moravec dále uvítá poslance PS PČR, místopředsedu výboru pro obranu Alexandera Černého (KSČM) a bývalého ředitele Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka. Hovořit s nimi bude o zahraniční politice v kontextu zahraničních vojenských misí a ještě podrobněji s pány rozebere aspekty umístění amerického radaru v ČR po zveřejnění nových informací o iránském jaderném programu.

V další části pořadu ve studiu usednou náměstek ministra dopravy Vojtěch Kocourek společně s generálním ředitelem Českých drah Josefem Bazalou. Jejich debata bude věnována reformě Českých drah, ekonomické rozvaze společnosti, kvalitě osobní dopravy, novým jízdním řádům a podpoře železnice ve srovnání s ostatními druhy dopravy.