Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 11. 1. 2009

[Tisková zpráva] V neděli 11. 1. na ČT1 a ČT24 od 12.00 Otázky Václava Moravce o zhodnocení prvních dnů našeho předsednictví EU, o řešení problémů s dodávkami ruského plynu do Evropy, o situaci na české politické scéně a dalších aktuálních otázkách s A. Vondrou, M. Herrmannem, J. Čunkem, V. Filipem, T. Sedláčkem a V. Drymlem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 11. ledna 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté, místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS) a předseda představenstva RWE Transgas Martin Herrmann, budou diskutovat o zhodnocení prvních dnů našeho předsednictví EU, o řešení problémů s dodávkami ruského plynu do Evropy a jejich příčinách, o pozorovatelské misi a strategických rozhodnutích do budoucna. Tématem jejich debaty se stane konflikt v Gaze, mise EU, koordinace s evropskými mocnostmi, nástup nové administrativy USA, vztahy s opozicí, situace ve vládní koalici, zahraniční vojenské mise.

Hlavní hosté další části pořadu, místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL) a místopředseda PS PČR Vojtěch Filip (předseda KSČM) a ekonom Tomáš Sedláček, povedou diskusi o situaci na české politické scéně, o zablokované Poslanecké sněmovně a zahraničních vojenských misích. Hovořit budou o rekonstrukci vlády, rozkolu uvnitř KDU-ČSL a postoji KSČM. Jejich debata se zaměří také na eventuální předčasné volby, finanční a hospodářskou krizi, vládní a opoziční návrhy na řešení, ustavení a složení NERV, řešení problémů s dodávkami ruského plynu do Evropy i téma 20 let od listopadu 1989.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hlavní host další části pořadu, vicehejtman Královéhradeckého kraje a senátor Vladimír Dryml (ČSSD) bude s moderátorem diskutovat na tato témata: prodej nemocnice ve Vrchlabí kraji, zdravotnická reforma, rušení poplatků v Senátu, aféra o údajném sbírání kompromitujících materiálů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).