Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 11. dubna

[Tisková zpráva] V neděli 11. 4. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s J. Paroubkem a P. Nečasem o aktuální politické situaci, předvolební kampani, smlouvě USA – Rusko, orientaci naší zahraniční politiky a dalších tématech, s M. Kopicovou a J. Švejnarem o financování školství v době krácení rozpočtových prostředků, vzdělanostní společnosti a osudu státních maturit.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 11. dubna 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté první části pořadu: předseda ČSSD Jiří Paroubek, předseda ODS Petr Nečas

Hlavní témata: aktuální politická situace v ČR měsíc a půl před volbami; zhodnocení posledních významných zahraničněpoli­tických událostí – smlouva USA a Rusko, orientace naší zahraniční politiky, vojenské mise; předvolební kampaň, náklady na kampaň, kandidátky; situace uvnitř dvou největších politických stran, ambice lídrů; situace české ekonomiky, zpráva OECD, snižování zadlužení, zavedení eura, konstrukce rozpočtu na rok 2011, náznaky oživení; koaliční potenciál obou stran před a po volbách; intronizace Dominika Duky, vztah státu a církví

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté druhé části pořadu: ministryně školství Miroslava Kopicová, ekonom Jan Švejnar

Hlavní témata: financování školství v době krácení rozpočtových prostředků; vzdělanostní společnost, vize do budoucna; osud státních maturit; čerpání z evropských fondů pro školství a vědu

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.