Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 11. října

[Tisková zpráva] V neděli 11. 10. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s V. Dvořákovou, J. Pospíšilem, J. Bártou a A. Gerlochem o stavu a příčinách problémů na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni, s L. Jaklem, T. Landáškem a A. Vondrou o důvodech přijetí či odmítnutí Lisabonské smlouvy a L. Tržilem o senátní novele o zvýšení maximálního počtu trestných bodů pro řidiče a dalších aktuálních tématech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 11. října 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: předsedkyně akreditační komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, politoložka VŠE Vladimíra Dvořáková, bývalý ministr spravedlnosti, děkan Fakuty právnické Západočeské univerzity v Plzni Jiří Pospíšil, pověřený ředitel Ústavu státu a práva Jan Bárta, děkan Fakulty právnické Univerzity Karlovy Aleš Gerloch.

Témata debaty: stav a příčiny problémů na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni, možnosti řešení, vliv na důvěru v českou justici – např. i Ústav státu a práva, možnosti podobných problémů na jiných fakultách Západočeské univerzity v Plzni i na jiných vysokých školách v ČR.

Další část pořadu
Hosté: tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl, generální sekretář Ústavního soudu Tomáš Landášek, bývalý místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS).

Témata debaty: důvody přijetí či odmítnutí Lisabonské smlouvy; prognóza a možnosti dalších kroků prezidenta republiky V. Klause, dodatek k Lisabonské smlouvě; eventuální tlak ze strany českých i zahraničních politických subjektů na Ústavní soud a prezidenta; předpokládaná reakce EU, pokud ČR Lisabonskou smlouvu neratifikuje; stanovisko britských konzervativců k možnému uspořádání referenda po jarních volbách.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Další část pořadu
Host: ředitel dopravní policie Leoš Tržil
Témata debaty: senátní novela o zvýšení maximálního počtu trestných bodů pro řidiče, tragická dopravní nehoda řidiče, který neměl mít řidičský průkaz; krácení rozpočtu Ministerstva vnitra ČR – vliv na dopravní policii, početní stavy a nábor dopravních policistů; zimní motoristická sezona, značení (zimní výbava, měření rychlosti) a údržba silnic, vývoj nehodovosti v letošním roce.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.