Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 12. června

[Tisková zpráva] V neděli 12. 6. 2011 na ČT1 a ČT24 v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Kalouskem, J. Pejšou, A. Blažkem, B Dufkem, L. Pomajbíkem, J. Švejnarem, B. Svobodou a R. Onderkou o vládních reformách, vlně stávek v Evropě a zejména o pondělní stávce v ČR.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 12. června 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr financí a 1. místopředseda strany Miroslav Kalousek (TOP09), předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša

Hosté na telemostech: náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Českých drah Antonín Blažek, předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek, předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík, ekonom Jan Švejnar, primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda (ODS), primátor Brna Roman Onderka (ČSSD)

Hlavní témata: sociální dopady vládních reforem; výhrady partnerů v tripartitě – odbory, zaměstnavatelé, jejich varianty reforem; stávková vlna v evropských zemích; situace ve vládní koalici po čtvrteční schůzce – jízdní řád reforem; průběh stávky, účast odborových svazů; dopady stávky, náhradní řešení, vliv na fungování hospodářství a infrastruktury; dopady v Praze a v Brně; platy manažerů státních podniků

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v druhé části pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 od 13:05 hodin.

Případní další hosté a témata budou upřesněna později.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.