Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 12. října

[Tisková zpráva] V neděli 12. 10. 2008 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce o světové finanční krizi a jejích dopadech na ČR, vládních opatřeních, spolupráci s EU, zvyšování garancí státu za bankovní vklady, rozšiřování české vojenské mise v Afghánistánu a o dalších aktuálních otázkách s M. Bursíkem, J. Paroubkem, E. Janotou, Z. Tůmou, J. Mílem a J. Kunertem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 12. října 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté, místopředseda vlády Martin Bursík (předseda Strana zelených) a Jiří Paroubek (předseda ČSSD), spolu s náměstkem ministra financí Eduardem Janotou povedou s Václavem Moravcem diskusi o světové finanční krizi a jejích dopadech na ČR, o vládních opatřeních, spolupráci s EU, o vlivu finanční krize na plánované reformy – především důchodovou, o finanční krizi a českém předsednictví EU. Debata se zaměří samozřejmě i na krajské a senátní volby, jejich vliv na celostátní politickou mapu a další scénáře politického vývoje a rozpočet na rok 2009. Diskuse se nevyhne ani rozšiřování české vojenské mise v Afghánistánu a celkové koncepci českých zahraničních misí. Hosté budou s moderátorem diskutovat také o zákazu jízdy kamionů, návrhu poslankyně Jakubkové, o skokovém zvyšování nájemného a sociální situaci některých vrstev obyvatelstva.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin. Hosté další části pořadu, náměstek ministra financí Eduard Janota, guvernér ČNB Zdeněk Tůma, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl a prezident České bankovní asociace Jiří Kunert, budou debatovat na tato témata: situace na finančních trzích, zvyšování garancí státu za bankovní vklady, dopad finanční krize na české hospodářství a státní rozpočet, nedůvěra v globální ekonomiku a v akciové trhy, dopady finanční krize na hospodaření českých měst a obcí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).