Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 13. prosince

[Tisková zpráva] V neděli 13. 12. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s E. Janotou, M. Zemanem, M. Kalouskem a J. Švejnarem o státním rozpočtu a souvisejících tématech, s M. Reedovou a R. Blažkem o kauze Opencard a situaci na pražském magistrátu.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 13. prosince 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministr financí Eduard Janota, expremiér Miloš Zeman, exministr financí Miroslav Kalousek (místopředseda TOP 09), ekonom University of Michigan a analytik CERGE – EI Jan Švejnar

Témata debaty: státní rozpočet, nedodržení schodku v letošním roce podle prohlášení vlády, schodek v roce 2010, hrozba snížení ratingu České republiky, rizika rozpočtového provizoria, konvergenční program, který má Česká republika odeslat letos v lednu do Bruselu, kritika mezinárodních institucí na adresu ČR, budoucí splácení schodků veřejných rozpočtů, nutnost zvyšování DPH a spotřební daně?, současný stav české politické scény, odpovědnost vlád a elit vůči veřejnosti

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté: radní a náměstkyně primátora hl. m. Prahy Markéta Reedová (SNK-ED), pozván byl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Rudolf Blažek (ODS).

Témata debaty: Opencard, situace na pražském magistrátu, protikorupční strategie, jednobarevná pražská „vláda“?, situace v pražské ODS

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).