Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 13. září

[Tisková zpráva] V neděli 13. 9. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s E. Janotou, V. Dlouhým, M. Zámečníkem, J. Dolejšem, M. Štěchem a M. Kocourkem o vlivu odkladu voleb na ekonomiku státu, státním rozpočtu na rok 2010, privatizaci ČSA a dalších aktuálních tématech, s I. Řápkovou a J. Tvrdíkem o situaci v ČSA a s Dalajlámou o globální ekonomické recesi, změnách klimatu a Tibetu.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 13. září 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministr financí Eduard Janota, ekonom a člen NERV Vladimír Dlouhý, ekonom a člen NERV Miroslav Zámečník
Hosté na telemostu: poslanec Jiří Dolejš (místopředseda KSČM), předseda Českomoravské konfederace odborových svazů a senátor Milan Štěch (předseda ČSSD), Martin Kocourek (ekonomický expert ODS)

Témata debaty: vliv odkladu voleb na ekonomiku státu, návrh státního rozpočtu 2010, varianty jeho schvalování podle případných termínů voleb, eventualita rozpočtového provizoria, návrhy ministerstva financí na zvýšení příjmů a snížení výdajů státu, zhodnocení práce Národní ekonomické rady vlády (NERV), závěrečná doporučení, poslední výsledky světové a české ekonomiky, privatizace ČSA a situace v podniku, aktuální politická a ekonomická témata

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Další část pořadu
Hosté: členka dozorčí rady ČSA a primátorka Chomutova Ivana Řápková (ODS), bývalý šéf ČSA Jaroslav Tvrdík (mediální poradce ČSSD)

Témata debaty: situace v ČSA, příčiny nepříznivých hospodářských výsledků, návrhy řešení ze strany vedení, odborů a státu, pokračování privatizace, politizace situace

Další host a témata
Host: tibetský duchovní vůdce Dalajláma
Témata debaty: globální ekonomická recese, globální změny klimatu, vztah demokratických zemí k Tibetu a Číně

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.