Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 14. prosince

[Tisková zpráva] V neděli 14. 12. na ČT1 a ČT24 od 12.00 Otázky Václava Moravce, tentokrát z automobilky TATRA Kopřivnice, o světové finanční a hospodářské krizi a jejích dopadech na ČR, o zvyšující se nezaměstnanosti a sociálním napětí, o „automobilové monokultuře" v ČR a situaci ve společnosti TATRA Kopřivnice, o možnostech vlády, postojích odborů a dalších aktuálních otázkách s M. Římanem, B. Sobotkou, J. Polmanem, P. Baroněm, P. Nečasem, P. Kuželem, M. Jahnem, J. Zavadilem a L. Lízalem.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 14. prosince 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté v automobilce TATRA Kopřivnice, ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS), stínový ministr financí Bohuslav Sobotka (první místopředseda ČSSD), obchodní ředitel a člen představenstva TATRA, a. s., Jiří Polman a šéf odborové organizace TATRA, a. s., Pavel Baroň a hosté, kteří se připojí do vysílání v živých vstupech – ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (místopředseda ODS), prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Martin Jahn, místopředseda ČMKOS Jaroslav Zavadil, ředitel CERGE-EI Lubomír Lízal – budou diskutovat o světové finanční a hospodářské krizi, jejich dopadech na ČR, o propouštění zaměstnanců, zvyšující se nezaměstnanosti a sociálním napětí. Tématy jejich debaty se stanou dopady na konkrétní odvětví – „automobilová monokultura" v ČR a situace v automobilce TATRA Kopřivnice. Jejich diskuse se zaměří také na možnosti vlády, konkrétní opatření, postoje odborů a zaměstnavatelských, profesních a oborových organizací i vliv na kolektivní vyjednávání. Debatovat budou také o navýšení finančních prostředků na platy ve veřejné sféře, o možné korekci schváleného státního rozpočtu na rok 2009 a termínu zavedení eura.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).