Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 14. února

[Tisková zpráva] V neděli 14. 2. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s V. Filipem, O. Liškou a R. Johnem o prosazení zvýšení mateřské dovolené, zrušení stropů pro platby sociálního pojištění, přípravách na volby, protikorupčním balíčku, pomoci Řecku a dalších tématech, s V. Tošovským a J. Dusíkem o osudech horního zákona, s J. Knížkem o finančních únicích u pohonných hmot.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 14. února 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: Vojtěch Filip (předseda KSČM), Ondřej Liška (předseda Strany zelených), Radek John (předseda strany Věci veřejné)

Hlavní témata: snaha o prosazení zvýšení mateřské dovolené, proplácení prvních třech dnů nemoci a zrušení stropů pro platby sociálního pojištění – vliv na bilanci rozpočtu; možnosti snížení deficitu rozpočtu; přijetí eura, zhodnocení neúspěšného prodeje státních dluhopisů; situace ve sněmovně a na politické scéně; situace uvnitř politických stran, příprava na volby, volební kampaň, sestavování kandidátek; program Zelená úsporám; případná korupce při nákupu gripenů, protikorupční balíček, Opencard; pomoc Řecku; názory na fungování Fischerovy vlády; státní energetická politika a koncepce, prolomení těžebních limitů

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté: ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský, ministr životního prostředí Jan Dusík

Hlavní témata: osudy horního zákona, spory ve vládě; budoucnost sluneční energie, výkupní ceny elektřiny, státní energetická politika a koncepce; těžební limity; současná situace – smogové zatížení; směrnice EU o průmyslových emisích

Další host a témata
Hosté: vrchní ředitel České daňové správy Jan Knížek

Hlavní témata: finanční úniky u pohonných hmot: žádost EU o výjimku; výběr daní v roce 2009; vliv zvyšování daní (případně pojistného) v roce 2010 na jejich výběr

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.