Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 15. května

[Tisková zpráva] V neděli 15. 5. 2011 na ČT1 a ČT24 v pořadu Otázky Václava Moravce s R. Johnem o jeho rezignaci, situaci ve straně a vládních reformách, s R. Johnem, J. Pospíšilem a M. Benešovou o vztazích ve vládní koalici, boji proti korupci, státních zastupitelstvích, Ústavním soudu, Občanském zákoníku a aktuálních kauzách.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 15. května 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní host: předseda strany, bývalý ministr vnitra a vicepremiér Radek John (VV)

Hlavní témata: rezignace na post vicepremiéra; VV před volbou předsedy; VV a koaliční vláda; perspektiva vládních reforem

Pokračování první části pořadu
Hlavní hosté: předseda strany, bývalý ministr vnitra a vicepremiér Radek John (VV), ministr spravedlnosti a místopředseda strany Jiří Pospíšil (ODS), místopředsedkyně strany a bývalá Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová (ČSSD)

Hlavní témata: situace a vztahy ve vládní koalici, perspektiva vlády, vztahy s opozicí; eventuální změny na postech ministrů; presumpce viny veřejných činitelů; boj proti korupci, poslední zákony schválené parlamentem v boji proti korupci, zákon o veřejných zakázkách; situace na státním zastupitelství po jmenování P. Zemana, situace na vrchních státních zastupitelstvích; kompetence Nejvyššího kontrolního úřadu; debata o postavení a kompetencích Ústavního soudu; návrh nového Občanského zákoníku; reakce na vývoj některých kauz – Dalík, ProMopro atd.

Rozprava z předchozí hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Hlavní host: generální ředitel ČEZ Martin Roman

Hlavní témata: energetický gigant a stát, ziskovost, dividenda; ceny elektřiny v příštích letech, vliv doznívající ekonomické krize, vývoz elektřiny; směr investování ČEZ doma a v zahraničí; ČEZ a atomová energetika, havárie v Japonsku, reakce Německa – příležitost, nebo problém?; nový rakouský zmocněnec pro jádro; ČEZ a fotovoltaika; problémy přenosové soustavy

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.