Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 15. srpna

[Tisková zpráva] V neděli 15. 8. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s J. Paroubkem o zhodnocení volební kampaně, situaci uvnitř ČSSD a dalších tématech, s L. Hegerem, D. Rathem a L. Friedrichem o eventuálním snižování počtu zdravotních pojišťoven a budoucnosti regulačních poplatků a s O. Martinů o rozpočtových škrtech a jejich vlivu na fungování policie.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 15. srpna 2010 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Host: poslanec PS PČR a bývalý premiér a předseda strany Jiří Paroubek (ČSSD)

Hlavní témata: zhodnocení výsledků voleb s časovým odstupem, zhodnocení volební kampaně, chyby ČSSD; zhodnocení současné politické situace, koaliční smlouva a vládní prohlášení; situace uvnitř ČSSD, směřování strany, příprava na jarní sjezd, kandidáti na předsedu; příprava na komunální a senátní volby; přímá volba prezidenta; osobní politické ambice

Hosté další části pořadu: ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), hejtman Středočeského kraje a stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD)

Host na telemostu: prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich

Hlavní témata: součinnost ministerstva zdravotnictví s VZP; eventuální snižování počtu zdravotních pojišťoven; IZIP; spolupráce s ČLK a dalšími profesními organizacemi ve zdravotnictví; budoucnost regulačních poplatků; vliv rozpočtových škrtů na úroveň zdravotní péče, financování zdravotnictví; financování krajských zdravotnických organizací; nedostatek lékařů; platy zdravotníků; pořadník operací

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Host další části pořadu: policejní prezident Oldřich Martinů
Hlavní témata: rozpočtové škrty, vliv na fungování policie, protesty odborů; personální změny ve vedení policie; reforma policie, eventuální vznik nových útvarů (finanční policie); změny v bodovém systému, bezpečnostní akce; tolerance alkoholu; podíl policie v záchranném systému, eventuální omezení při nedostatku peněz

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).