Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 16. května

[Tisková zpráva] V neděli 16. 5. 2010 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s D. Kovářovou, R. Veseckou, P. Rychetským a J. Baxou o reformě justice, kauze justiční mafie, trestní odpovědnosti mladistvých a kárných řízeních s exekutory.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 16. května 2010 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa

Hlavní témata: reforma justice; rozpočtové škrty a justice; trestní odpovědnost firem; průhlednost veřejných zakázek; soud se žháři; kauza justiční mafie; trestní odpovědnost mladistvých; kárná řízení s exekutory; resty Poslanecké sněmovny – osoba blízká, regulační poplatky; vzpomínka na Otakara Motejla

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Hosté: bývalý ministr životního prostředí a poslanec PS PČR Martin Bursík (SZ), prezident Agrární komory ČR Jan Veleba

Hlavní témata: prezidentské veto zákona o biopalivech; dopad na české zemědělce; ceny paliv; eventuální reakce EU

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.