Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 16. listopadu

[Tisková zpráva] V neděli 16. 11. na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin Otázky Václava Moravce o rekonstrukci vlády, o situaci ve vládní koalici a uvnitř politických stran po krajských a senátních volbách, o novém trestním řádu a zákoníku, o zásadních změnách a reakci odborné i laické veřejnosti a dalších aktuálních otázkách s J. Čunkem, Z. Škromachem, M. Šnajdrem, J. Pospíšilem, M. Vychopeněm a L. Vávrou.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 16. listopadu 2008 od 12.00 do 13.00 hodin.

Hlavní hosté první části pořadu, místopředseda vlády Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL) a předseda Výboru pro sociální politiku PS Parlamentu ČR Zdeněk Škromach, (místopředseda ČSSD), budou spolu s náměstkem ministra zdravotnictví Markem Šnajdrem, který se připojí do vysílání v živém vstupu, diskutovat o rekonstrukci vlády, situaci ve vládní koalici a uvnitř politických stran po krajských a senátních volbách a sestavování krajských koalic a „vlád“. Debatu povedou o osudu dalších vládních reforem – zdravotnictví a důchodové. Hovořit budou také o paktu o neútočení v době českého předsednictví EU. Jejich diskuse se zaměří i na spolupráci ODS – ČSSD. Tématem rozhovoru bude stanovení termínu zavedení eura, Lisabonská smlouva a možnost její ratifikace do konce roku.

S hostem další části pořadu, ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS), bude moderátor diskutovat o trestním řádu a zákoníku.

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Poté budou ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), místopředseda České advokátní komory Martin Vychopeň a čestný prezident Soudcovské unie ČR Libor Vávra diskutovat s Václavem Moravcem o novém trestním řádu a zákoníku mj. i v souvislosti se zásadními změnami a reakcemi odborné i laické veřejnosti. Jejich debata se nevyhne ani sporným ustanovením – snížení věkové hranice trestní odpovědnosti i pro pohlavní styk na čtrnáct let. Diskuse proběhne také o zákazu zveřejňování odposlechů a některých zamítnutých návrzích – tresty za prostituci, promlčení deliktů z privatizace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).