Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 16. října

[Tisková zpráva] V neděli 16. 10. 2011 na ČT1 a ČT4 v pořadu Otázky Václava Moravce s P. Žaludou a R. Jančurou o konkurenci v osobní dopravě na železnici, dotacích na dálkovou dopravu a dalších tématech, s P. Bendlem, M. Haškem, K. Kottovou, M. Tomanem a J. Velebou o kvalitě potravin, potravinové soběstačnosti ČR a návrhu Evropské komise na reformu společné zemědělské politiky, s M. Cabrnochem o projektu IZIP.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 16. října 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: generální ředitel Českých drah Petr Žaluda, majitel Student Agency Radim Jančura Hlavní témata: konkurence v osobní dopravě na železnici; dotace na dálkovou dopravu (ohrožení rychlíkových spojů); nákup vlaků RailJet; růst cen jízdného kvůli vyšší DPH; rozprodej majetku ČD a využití výnosů z tohoto prodeje Pokračování první části pořadu Hlavní hosté: mluvčí skupiny Zdraví a spotřebitelská politika Evropské komise Karolína Kottová, prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman, prezident Agrární komory ČR Jan Veleba

Hlavní témata: kvalita potravin v ČR, potravinová soběstačnost ČR a její podpora ministerstvem zemědělství; nezdravé návyky konzumentů (možnost zavedení „hranolkové“ daně v ČR atd.); návrh Evropské komise na reformu společné zemědělské politiky; omezení přímých plateb zemědělcům, dopad na české zemědělství, postoj ČR k návrhu Evropské komise; hospodaření Lesů ČR, výsledek tendru na lesnické práce a prodej dřeva, požadavek ČSSD na zrušení tohoto tendru; rok do krajských voleb, správa jednotlivých krajů ČR hejtmany z ČSSD (bilance a hodnocení), strategie dvou nejsilnějších stran pro krajské volby, spolupráce vlády ČR a krajů, přímá volba hejtmanů Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin.

Druhá část pořadu
Host: europoslanec a spoluzakladatel projektu IZIP Milan Cabrnoch (ODS)

Hlavní téma: projekt IZIP

Záznam první i druhé části pořadu vysílá program ČT24 v neděli po půlnoci – od 00:10 hodin a od 03:29 hodin. Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vysílání zde mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).