Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 16. srpna

[Tisková zpráva] V neděli 16. 8. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Pecinou a I. Langerem o placení zdravotnických poplatků kraji, o situaci a změnách v resortu vnitra, o reformě policie, rozpočtových škrtech, o boji s extremismem, s E. Janotou, M. Zeleným, J. Rusnokem a M. Doktorem pak o vývoji světové i české ekonomiky, státním rozpočtu na rok 2010, eventuálním zvýšení DPH a dalších aktuálních tématech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 16. srpna 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hosté: ministr vnitra Martin Pecina, bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS)
Témata debaty: zákonnost či nezákonnost placení zdravotnických poplatků kraji, mandát ministrů prozatímní vlády, personální změny v resortu a pokračování reformy policie, finanční situace resortu v roce 2009, rozpočtové škrty na příští rok, boj s extremismem

Další část pořadu
Hosté: ministr financí Eduard Janota, ekonom Milan Zelený, ekonom a člen NERV Jiří Rusnok, poslanec PS PČR Michal Doktor (ODS)
Témata debaty: vývoj světové a české ekonomiky, poslední statistické údaje, varianty vývoje a opatření, fiskální opatření do konce roku 2009, příprava státního rozpočtu na rok 2010, zhodnocení působení Národní ekonomické rady vlády (NERV), varianty opatření k udržení stabilního ekonomického prostředí, eventuální zvýšení DPH a celkové daňové zátěže občanů

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.