Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 17. dubna

[Tisková zpráva] V neděli 17. 4. 2011 na ČT1 a ČT24 od 12:00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Haškem, M. Němcovou, K. Schwarzenbergem, V. Filipem a K. Peake o řešení situace ve vládní koalici, působení prezidenta v době krize, osudu reforem, politické kultuře a dalších tématech, s I. Langerem a F. Bublanem o boji o vnitro, politizaci policie a případném nestraníkovi v čele resortu.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 17. dubna 2011 od 12:00 do 13:00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: 1. místopředseda strany a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), 1. místopředsedkyně strany a předsedkyně PS Miroslava Němcová (ODS), předseda strany a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09), předseda strany Vojtěch Filip (KSČM), místopředsedkyně strany a předsedkyně poslaneckého klubu Karolína Peake (VV)

Hlavní témata: řešení situace ve vládní koalici; působení prezidenta v době vládní krize; osud reforem; nedůvěra občanů v politiku, politická kultura; politika a marketing, marketing a politika; prorůstání byznysu a politiky; odposlouchávání, vydírání, podplácení – běžné „politické“ metody?

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13:05 do 14:00 hodin

Druhá část pořadu
Hlavní hosté: exministr vnitra Ivan Langer (ODS), exministr vnitra František Bublan (ČSSD)

Hlavní témata: boj o vnitro; proč je vnitro rozhodujícím bodem existence vlády; politizace práce policie a dalších orgánů činných v trestním řízení, případně tajných služeb; nestraník ministrem vnitra?; petice policistů za odvolání R. Johna

Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00:10 hodin a ČT1 od 03:00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.