Hlavní navigace

Hosté a témata pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 17. května

[Tisková zpráva] V neděli 17. 5. 2009 na ČT1 a ČT24 od 12.00 hodin v pořadu Otázky Václava Moravce s M. Pecinou, I. Langerem a J. Houbou o prozatímní vládě, změnách ve vedení MVČR, reformě policie, evropských fondech a Lisabonské smlouvě, s T. Uvírou, J. Dolejšem a M. Doktorem o privatizaci státního majetku, s V. Ceplem, J. Oberfalzerem a J. Kubou o expanzi podání k Ústavnímu soudu, „náhudbkovém“ zákonu a dalších tématech.

Sdílet

První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 17. května 2009 od 12.00 do 13.00 hodin.

První část pořadu
Hlavní hosté: ministr vnitra v nové vládě Martin Pecina (nominovaný ČSSD) a bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS). Host na telemostu: náměstek policejního prezidenta pro SKPV Jiří Houba.

Témata debaty: ustavení a fungování prozatímní vlády, programové prohlášení, 27 „doporučení“ ČSSD prozatímní vládě, změny ve vedení Ministerstva vnitra ČR, prodej majetku ministerstva, pokračování reformy policie, elektronizace státní správy, čerpání fondů EU, ratifikace Lisabonské smlouvy, dokončení předsednictví EU

Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14.00 hodin.

Hosté a témata další části
Hosté: vrchní ředitel Ministerstva financí ČR Tomáš Uvíra, Jiří Dolejš (místopředseda KSČM) a poslanec Michal Doktor (ODS). Témata debaty: privatizace státního majetku, zakázka na likvidaci ekologických škod.

Další hosté a témata
Hosté: ústavní právník Vojtěch Cepl, senátor Jiří Oberfalzer (ODS), zástupce vedoucího katedry práva Národohospodářské katedry VŠE Jaroslav Kuba.

Témata debaty: expanze podání k Ústavnímu soudu, ratifikace Lisabonské smlouvy, zkrácení funkčního období PS PČR, „náhubkový“ zákon.

Záznam celého pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.05 hodin a ČT1 od 03.00 hodin.

Otázky Václava Moravce lze sledovat také v internetovém iVysílání České televize na adrese www.ivysilani.cz. Všechna vydání mohou diváci vidět živě a kdykoliv také ze záznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).